Від 400 грн. безкоштовна доставка
Які продукти корисні для зубів?
Кожному відомо, що хворобам зубів запобігає щоденне чищення з використанням якісніх зубних щіток і паст. Але не тільки це! Тому сьогодні ми поговоримо про те, які продукти є корисними для зубів.
Масаж ясен
Кращі продукти для ясен і зубів - це овочі, переважно жорсткі і свіжі. Серед них особливо виділимо сиру моркву, що містить бета-каротин, вітаміни B, D, E, а також кальцій і фтор, які зміцнюють зубну емаль. Ці елементи також активно живлять ясна і покращують в них кровообіг. Аналогічні властивості мають буряк, капуста, редис і гарбуз. Пережовуючи їх, ми очищуємо зубний наліт і забезпечуємо відмінний масаж ясен. Крім того, в процесі жування виділяється велика кількість слини, яка вимиває шкідливі бактерії.
Фруктова чистка
Фрукти і ягоди сприяють сяючій усмішці, адже ці продукти відбілюють зуби! Так, апельсини, ананаси і полуниця містять кислоти, які роблять емаль білою і блискучою. Яблука, а також інші жорсткі фрукти, насичені ферментами, які знищують бактерії, що провокують розвиток карієсу. Особливо корисно вживати їх після їжі, адже пережовування жорстких волокон очищує порожнину рота від дрібних частинок їжі і позбавляє від неприємного запаху. Правда, відразу після цього не рекомендується чистити зуби, оскільки яблучний сік розм'якшує емаль.
Молочна профілактика
З дитинства ми знаємо, що стакан молока щодня - вірний засіб для міцних здорових зубів і кісток. І це дійсно так, адже молочні продукти містять кальцій, який благотворно впливає на них. Дуже корисним є сир, який містить кальцій і фосфор. Ці мікроелементи взаємно підсилюють один одного і зміцнюють зуби. У твердому сирі приховані не лише ударні дози кальцію, але й особливі ферменти, які є ефективною профілактикою карієсу і запалення ясен. Натуральний йогурт також багатий на кальцій, фосфати і казеїн, які насичують мінералами зубну тканину і ясна.
Морська терапія
На питання, які продукти сприяють здоров'ю зубів, дієтологи відповідають - риба і морепродукти. Вони насичені кальцієм, фосфором, фтором, тіаміном і вітаміном D, нестача яких веде до хвороб зубів і ясен, а також до послаблення кісткової тканини всього організму. Найбільш корисними вважаються морські сорти риби, адже в них, крім іншого, зосереджені концентровані дози йоду, що захищає зуби від карієсу. Серед морепродуктів лідирують креветки, оскільки містять найбільше кальцію і фтору. Регулярне вживання їх в їжу перешкоджає утворенню нальоту і руйнуванню зубної емалі.
Горіхова панацея
Задля зміцнення зубів обов'язково включайте до свого раціону горіхи. Кількість цінних амінокислот, вітамінів і мінералів, в тому числі кальцію і фосфору, в них зашкалює. Горіхи мають і інші переваги. Кешью нейтралізує шкідливі бактерії, які руйнують зубну емаль. Волоський горіх містить незамінні для зубів клітковину, фолієву кислоту, магній і вітамін B6. Масло мигдалю має антисептичну дію і полегшує зубний біль. У кедрових горішках присутні фосфор і ванадій, що живлять кісткову тканину і нормалізують стан нервових волокон.
Курка чи яйця?
Чи любите ви курячі та перепелині яйця? Чудово, адже яйця - продукт, корисний для зубів. Це справжнє джерело життєво важливих речовин, серед яких особливе значення має вітамін D. Саме він відповідає за нормальний рівень фосфору в організмі. А яєчна шкаралупа є цінним джерелом кальцію. Щоб отримати його в повному обсязі, подрібніть за допомогою кавомолки яєчну шкаралупу в дрібний порошок і приймайте по одній чайній ложці в день
Медове лікування
Мед - ще один корисний продукт для здоров'я зубів. Перш за все, завдяки ензимам, які знищують шкідливі мікроорганізми в порожнині рота. Прополіс з давніх часів використовують для лікування пародонтозу, карієсу і запалення ясен.
Вчені виявили в ньому кілька десятків корисних речовин, що роблять зубну емаль більш міцною. Не випадково прополіс входить до складу багатьох зубних паст. А ще пережовування воскових сот відмінно очищує і дезінфікує порожнину рота, а також перешкоджає запаленню ясен і розвитку стоматиту.
Водні процедури
Мати красиві і здорові зуби допоможуть не тільки продукти, а й напої. Серед них - звичайний чорний чай без цукру. У ньому містяться кахетіни, що знищують шкідливі бактерії. Чашка чаю після їжі допоможе не тільки вимити бактерії з порожнини рота, але і позбавити від неприємного запаху. Не варто забувати і про воду, особливо зі вмістом фтору. Ретельне полоскання ротової порожнини такою водою очистить її від сторонніх частинок. До того ж вона ефективно зміцнює зубну емаль і перешкоджає утворенню нальоту.